Tsementkrohv Weber AK
Tsementkrohv Weber AK
Hind: 26.50 €
Valge tsementkrohv nii sise- kui ka välispindadele. Sobib kuumade pindade nagu ahjud, soojad müürid, korstnajalad jmt viimistlemiseks, kuid toodet saab kasutada ka välistingimustes, näiteks korstnapitsi krohvimiseks. Toode leiab peamiselt kasutust sisetingimustes, sisekujunduse elemendina.
Mõõdud | 20 kg |
---|
- Tootekirjeldus
ALUSPIND
Weber.vetonit AK (antiikkrohv) sobib keraamilisest tellisest, silikaatkivist, kergbetoonist, keramsiitbetoonist ja betoonist aluspindadele. Aluspinnaks võib olla ka tsementsideainel krohv või -tasandussegu. Aluspind peab olema puhas ja tugev ning fassaadide puhul ilmastikukindel. Aluspinnas olevad augud ja lohud täidetakse sobiva seguga. Viimistletav pind peab olema ühtlaselt niiske (mattmärg), kuid vettimav. Antiikkrohvi ei saa kanda märjale, mitteimavale või jäätunud pinnale. Viimistlemiseks valitud betoon-, plokk- või tellispind peaks ühtlase lõpptulemuse saamiseks olema vähemalt 1-2 kuud kivistunud. Tsementkrohviga tasandatud pinnad peavad enne viimistlemist kivinema 1-2 päeva.
SEGU VALMISTAMINE
Kotitäis kuivsegu (25 kg) segatakse 5,5-6 liitri puhta veega. Vispliga segamisel on segamisaeg 3 minutit. Enne kasutamist tuleb segul lasta 15 minutit seista ja siis uuesti segada. Valmis segumass tuleb kasutada 3 tunni jooksul vee lisamisest. Segunõud ja tööriistad peavad olema puhtad ja roostevabad.
TÖÖDE TEOSTAMINE
Antiikkrohve võib pinnale kanda käsitsi kummipõhjalise krohvihõõrutiga või pahtlipritsiga. Valmis pinna väljanägemist mõjutavad aluspinna veeimavus, segu voolavus, krohvipritsi suudme läbimõõt ja õhukogus. Enne krohvimist on soovitav teha proovitöö viimistluspinna sobivuse kohta. Kui antiikkrohve kantakse pinnale krohvipritsiga, tehakse esimene kiht vedelama seguga ja kasutatakse suuremat õhusurvet kui lõppviimistlusel. Parema nakke saavutamiseks silutakse värske segu pehme harjaga. Järgmisel päeval kantakse teine viimistluskiht korralikult kõvenenud pinnale. Pritsimisel vedelama seguga, suurema õhukogusega ja väiksema suudmeavaga saab krohvitavale pinnale madalama reljeefi ja peenema faktuuri. Soovitatav pritsimiskaugus on umbes 0,6…1 m. Liiga lähedalt pritsides tuleb pind ebaühtlane ja pinnale võivad kergesti tekkida laigud. Pritsimise suund on risti pinnaga ja edasiliikumine toimub ringikujuliselt. Nähtavate üleminekute vältimiseks jagatakse sein väiksemateks osadeks, mida suudetakse katta ühes jaos. Üleminekukohad on soovitav jätta vähemnähtavatele kohtadele (nt nurgad või vihmaveetoru tagune).
LÕPPVIIMISTLUS
Sobib ahjude, kaminate ja korstnate viimistlemiseks. Hea lõpptulemuse saamiseks tuleb ahju enne viimistlemist kütta nii, et uutel ahjudel eralduks liigne niiskus ja taanduks ehituspinged. Viimistletakse mahajahtunud ja niisutatud pinda. Pärast krohvimist peab seina pind olema niiske vähemalt 2 ööpäeva. Soojas ja kuivas tuleb krohvipinda täiendavalt niisutada. Mõne muu värvitooni soovimisel võib pinna üle värvida.
PRAKTILISED NÕUANDED
Krohvimisel ja kahel järgmisel päeval peab aluspinna temperatuur ületama + 5 °C. Parima tulemuse saab pilvise ilmaga õhutemperatuuril + 10…+ 20 °C. Viimistlemist otsesel päikesepaistel ja kõva tuulega tuleks vältida.
OHUTUSNÕUDED
Põhjustab ärritust. Sisaldab tsementi üle 10% kogumahust.
Ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Väldi pikemat kontakti nahaga. Kasuta kaitseprille, kindaid ning kaitsekreemi. Väldi tolmu sissehingamist. Kasuta respiraatorit. Nahaärrituse korral pese kohe sooja seebiveega. Segu sattumisel silma loputa kohe rohke veega ning vajadusel konsulteeri arstiga.